Okna drewniane, biorąc pod uwagę aspekt finansowy, są inwestycjami starczającymi na długi okres czasu, poza tym tworzą wspaniały efekt przytulności i ciepła. Inną dość istotną cechą okien drewnianych jest fakt, że się nie elektryzują, a w razie pożaru nie wytwarzają żadnych trujących gazów. Poza tym ramy okienne wykonane z drewna dają się malować farbami kryjącymi lub lazurami w praktycznie każdej tonacji kolorystycznej. Możliwość dowolnego kształtowania ramy okiennej pozwala też indywidualnie kształtować fasadę budynku, a ze względu na tradycyjność i nowoczesność materiałów drewnianych, są one właściwym elementem budowlanym do odnowy i ochrony zabytków.

 

 

Rama naszego okna powstaje z półfabrykatu klejonego z trzech warstw, o słoju stojącym i bezsęcznym dostarczanym przez niemiecką firmę Enno Roggemann. Jednostką odpowiedzialną za kontrolę jakości dostarczanej kantówki jest Wyższa Szkoła Techniczna Drewna w Hildesheim / Niemcy pod kierownictwem rzeczoznawcy Izby Przemysłowo-Handlowej Hannover-Hildesheim, z działu Techniki Okiennej i Fasadowej. Kontrola jakości opiera się na trzech próbach: wytrzymałości na zginanie (wg DIN 52186), wytrzymałości na temperatury do 80°C oraz wytrzymałości spoiny klejonej wg Euro Normy 204 D4. Do produkcji ram okiennych używamy kantówki z red meranti i sosny, o słoju stojącym / półstojącym, bezsęcznym i bez wad

 

kantówka red meranti - SA 450 charakteryzuje się następującymi właściwościami:
warstwy zewnętrzne lite, klejone 3-warstwowo wg DIN EN 204/D4
wymiary: 72 x 86 / 105 / 115 / 125 / 145 mm
warstwy zewnętrzne i środkowa łączone na długości

 

kantówka z sosny europejskiej charakteryzuje się zaś:
warstwy zewnętrzne lite, klejone 3-warstwowo wg DIN EN 204/D4
wymiary: 72 x 75 / 86 / 105 / 115 / 125 / 145 mm i 84 x 86 / 110 mm
warstwy zewnętrzne i środkowa łączone na długości

 

Aby zapewnić łatwe i niezawodne działanie mechanizmu okna stosujemy okucia firmy MACO. Okucia te pozwalają otwierać okna w systemie rozwiernym, rozwierno-uchylnym, uchylnym, przesuwnym i składanym. Dodatkowo niezawodność zapewnia podnośnik skrzydła montowany w standardzie.

 

Uszczelka typu Q-LON firmy Schlegel została zastosowana dotychczas już w prawie 20 mln. okien drewnianych, a zainteresowanie jej użyciem wśród producentów stale wzrasta. (dane producenta) Zalety uszczelek Q-LON to m.in. możliwość ponownego rozprężania i brak osłabienia materiału również po latach, tolerancja na wszystkie lakiery (również rozcieńczalne wodą), elastyczność w niskich temperaturach, niepodatność na starzenie, odporność na zabrudzenia.

 

Termookapniki firmy Gutmann z wkładką termiczną, likwidujący mostek termiczny na ościeżnicy

 

Szkło ciepłochronne CLIMAPLUS (U=1,1W/m2K) firmy Glasspol Saint-Gobain SGG, o płaskiej powierzchni i doskonałej przejrzystości gwarantuje neutralny i estetyczny wygląd, niższe straty ciepła by spełnić Państwa oczekiwania związane z komfortem, estetyką oraz oszczędnością.

 

Spoina (szczeliwo przyszybowe) - silikon firmy Soudal. Nowoczesny silikon neutralny, dzięki czemu okres starzenia został znacznie wydłużony.