Ciepła ramka dystansowa firmy GLASPOL Saint-Gobain

 

 

Bardzo ważnym elementem szyb zespolonych jest dystansowa ramka międzyszybowa, łącząca szybę zewnętrzną z wewnętrzną. Ciepła ramka SGG SWISSPACER to nie tylko estetyczne, kolorowe ramki międzyszybowe, to przede wszystkim korzyści użytkowe i podwyższona termoizolacyjność.

W nowoczesnych szybach ciepłochronnych do domów energooszczędnych i pasywnych zastosowanie cieplej ramki SGG SWISSPACER staje się już normą.

W odróżnieniu od powszechnie stosowanych ramek dystansowych wykonanych z metalu, ciepła ramka SGG SWISSSPACER wykonana jest z wysokiej jakości materiałów organicznych zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionych włóknem szklanym, oklejonym po zewnętrznej stronie ekstremalnie cieńką folią ze stali nierdzewnej lub aluminium. Folia zapewnia bardzo dobre przywieranie uszczelniaczy mocujących szybę zespoloną a tym samym gwarantuje hermetyczność wobec gazów wypełniających przestrzeń międzyszybową, jak i pary wodnej. Gwarantuje to podstawową funkcję współczesnego okna - termoizolacyjność. Wytrzymałość na wysokie temperatury i obciążenia mechaniczne ciepłej ramki SGG SWISSPACER są na wyższym poziomie w stosunku do ramek aluminiowych. Ciepła ramka SGG SWISSPACER jest odporna mechanicznie i termicznie na stałą temperaturę do 100°C.

NOWA ESTETYKA OKIEN
- SGG SWISSPACER posiada jedyną w swoim rodzaju matową powierzchnię
odporną na działanie promieni UV
- SGG SWISSPACER to paleta kilku kolorów, którą można dobrać do koloru okna

IZOLACJA CIEPLNA
- podwyższona wartość współczynnika przenikania ciepła Uw okien do 8%
zgodnie z EN ISO 10077
- wyższy komfort termiczny w pobliżu okien
- mniejsze ryzyko wystąpienia kondensacji pary wodnej na powierzchni szyby, dzięki podwyższeniu temperatury na krawędzi przeszklenia

 

więcej informacji na www.cieplaramka.pl